top of page

Tanévnyitó ünnepség

2018.08 31-én, a kora esti órákban ünneplő ruhába öltözött gyerekek és felnőttek sietős léptei verték fel az álmos kisváros utcáinak csendjét. A Szent László Király templomba voltak hivatalosak, ahol már várták őket az iskola régi és új pedagógusai, és a nemrégiben, lelkes amatőrökből megalakult „Szívvel, lélekkel” elevezésű egyházi kórus. Ismerős arcok mosolyai fonódtak egymásba, és kíváncsi tekintetek követték iskolánk legifjabbik kis csapatát, akik először csatlakoztak hozzánk-e jeles napon. Ági néni és Reni néni már a bejáratnál várta őket, és bátorította, lelkesítette a megszeppent kis elsőseit. Kis keresztet kaptak, melyet iskolatáskáikra rögzíthettek, és az ünnepség legmeghatóbb pillanatában nevük felolvasása után megkapták ők is iskolánk gyönyörű kitűzőjét, hogy így is éreztessük velük, immár közénk tartoznak. A szertartás felemelő pillanatai közé tartozott, amikor minden évfolyam tanárától, osztályfőnökétől elhangzottak a könyörgések, melyek útmutatással szolgálhatnak a tanév minden napján. Joó Balázs atya megáldotta az első osztályosok iskolatáskáit,és a szép kitűzőinket, melyeket büszkén fogunk viselni közös ünnepeinken, majd eredményes tanévet kívánt valamennyiünknek. A tanévet igazgató nénink, Pipicz Mihályné, mindenki Zsuzsa nénije nyitotta meg, és elmondta, hogy a tanév első napján, szeptember 3- án mindenkit szeretettel várnak a kicsinosított, tiszta tantermek és az iskola dolgozói. A gyönyörű templomi énekek dallamai, és iskolánk ez évi mottója még sokáig lelkünkben visszhangoztak. „ Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt” Wass Albert

Legutóbbi hírek
bottom of page