top of page

Hittanverseny címvédéssel


„Ne féljetek!” címmel hirdette meg ebben a tanévben egyházmegyei hittanversenyét a szegedi Karolina Iskola. A korábbiakhoz hasonlóan ezúttal is két levelezős forduló után került sor a verseny döntőjére a Karolina majálisának napján, május 12-én.

A Szent II. János Pál pápáról szóló kérdések és feladatok végigkísérték Karol Wojtyla életét, lengyelországi működését és egyházvezetői szolgálatát, külön kitérve a magyarországi látogatásaira, kapcsolataira. Plakátkészítés, saját szavakkal megfogalmazott ima írása is színesítette az előzetes fordulókat, melyekhez Mórahalomról idén négy csapat fogott hozzá, mindhárom korcsoportban képviselve plébániánkat és iskoláinkat. A Karolinában megrendezett döntőre a 3-4. osztályosok között Isten 3 báránya nevű csapatunk (Márton Krisztina, Varga Nóra, Varga Sára – Szent László Katolikus Általános Iskola), míg a 7-8. osztályosok között a tavaly eggyel fiatalabb korosztályt megnyerő Biblia hírnökei csapat jutott el. E csapat tagjai a Mórahalmi Móra Ferenc Általános Iskolából Szücs Réka, Márton Gergely és az országos mazsorettversenyen szereplő Masa Laura helyett a Szent László iskolából beugró Márton Eszter voltak. Döntőbe nem jutottak, bár csak pár ponttal maradtak le róla az 5-6. osztályosok között az Isten bajnokai (Csáki Kitti, Vass Gábor, Wratin Imre) és a Szent László apácái (Péter Barbara, Pörneki Anna, Márton Eszter), szintén a Szent László iskola tanulói. A döntőben a szent pápáról készült kiállítás alapján és az előzetes feladatokhoz kapcsolódva is számot adott tudásáról az egyházmegye minden részéből érkezett csaknem 60 diák, akik a több mint 200 résztvevő közül érték el a legjobb eredményeket. Nagy örömünkre a Biblia hírnökei ebben az évben is megnyerték a versenyt, de hozzájuk hasonló sikerrel szerepelt az Isten 3 báránya csapat is – így két korosztályban is első hellyel térhettünk haza. Köszönjük a gyerekek felkészülését és a szülők segítségét, gratulálunk a szép eredményhez!


Márton Gábor hitoktató

Legutóbbi hírek
bottom of page