NyelvÉSZek

April 19, 2018

 

A Bendegúz Akadémia idén is megrendezte hagyományos nyelvÉSZ versenyét. Az első fordulót minden résztvevő a saját iskolájában írta még februárban. Ennek eredménye alapján iskolánkból három ötödikes tanulót hívtak be a megyei fordulóba.
Március 23-án Hajagos Flóra (5. a), Börcsök Borostyán és Talmácsi Luca (5. b) vehetett részt a rangos versenyen.
A szokásokhoz híven a megyei döntőt a szegedi Arany János Általános Iskolában szervezték meg. A versenyfeladatok megírása után büfével és tornabemutatóval kedveskedtek a gyerekeknek és kísérőiknek. Láthattunk egyéni és csoportos számokat több korosztály képviselőitől. 
Ezután következett az eredményhirdetés, ahol az első nyolc helyezést elérőket hirdették ki minden évfolyamon. Az elsők bejutottak a májusi országos döntőre, amit szintén Szegeden rendeznek meg. Borostyán 4. lett, Luca 14., Flóri pedig a 18. helyen végzett. Mindhármuknak gratulálunk!

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Legutóbbi hírek
Please reload

Szent László Katolikus Általános Iskola, Mórahalom