top of page

Egy kólás doboz életútja

2018.04.10-én délelőtt iskolánk tanulói az Aranyszöm Rendezvényházban érdekes előadás részesei lehettek. „Egy kólás doboz életútja „címmel Ábrahám Krisztián a Kiskunsági Nemzeti Park oktatási referense tartott számunkra érdekfeszítő és elgondolkodtató bemutatót a mai ember természethez, „Földanyához „való viszonyáról. Rávilágított, hogy ugyan fontos a szemét szelektív gyűjtése és tárolása, de alapvetően a fogyasztói társadalom az, amelyik a túlzott és ésszerűtlen vásárlásokkal mérgezi, és kizsigereli a természetet, és sokszor helyrehozhatatlanul tönkreteszi a Földet. Vásárlásunk a szavazatunk is egyben, és voksunkkal rossz és káros dolgokat támogathatunk, ha nem járunk nyitott szemmel, füllel és lélekkel. Mellette még az egészségünket is helyrehozhatatlanul károsíthatjuk a tartósítószerekkel, és mesterséges adalékanyagokkal kezelt, élelmiszernek csúfolt készítményekkel. Meggyőző erővel hatott a hallgatóságra az a kisfilm, amely a Földanya hangján szólt hozzánk, és kért minket arra, hogy belátóbbak és megértőbbek, alázatosabbak legyünk, és ne gondoljuk azt, hogy ha nem változtatunk hozzáállásunkon, minden maradhat a régiben. Egy bölcs öreg hopi indián törzsfőnök fiatal testvéreinek nevezte az amerikai kontinensre érkező fehér embereket, mert csak önös érdekeiket követték, és pazarlóan bántak és bánnak a természet kincseivel, adományaival. Sajnos még mindig nem az űrhajós magatartás a jellemző ránk, magunkat „civilizáltaknak” tartó emberekre, mert nem osztjuk be tartalékainkat, és meggondolatlanul pazaroljuk a túlélésünkhöz nélkülözhetetlen adományokat: a vizet, levegőt, termőföldet. Növényeket, állatokat sodrunk végveszélybe, és nem érzékeljük, hogy mi is sorra kerülünk, ha nem változtatunk hozzáállásunkon. Végezetül nagyon hasznos és gyakorlatias ötleteket osztott meg velünk az előadó, aki szuggesztív előadásmódjával és humorával mindenkit elvarázsolt. A gondolatok csírái el lettek ültetve. Reménykedünk benne, hogy termékeny talajra pottyantak, és egyszer szárba szökkennek. A vastaps mindenképpen arra enged következtetni, hogy a téma érdekelte és megérintette a gyerekeket. Bizakodunk benne, hogy ők már nem egy működésképtelen civilizáció mintáját hagyják utódaikra.Legutóbbi hírek
bottom of page