top of page

„Előre, katonák, előre, magyarok!”

Március 14-én reggel iskolánk tanulói közösen emlékeztek meg nemzeti ünnepünkről, dicső forradalmunkról és ma is példaképként tisztelt hőseinkről. A két negyedik osztály közös műsora a forradalom kitörésétől a szabadságharc bukásáig vezette a diákokat és az ünnepségen megjelent szülőket zenés, táncos, verses összeállításukon keresztül. A gyerekek a 170 évvel ezelőtti nap egész nemzethez szóló bátorító, lelkesítő üzenetét igyekeztek tolmácsolni közismert és ritkábban hallott verseken keresztül. Az énekhangok tisztán csengtek az Aranyszöm színháztermében, a viseletbe öltözött leányok táncukkal változatos módon díszítették az előadást, a kislegények huszárcsákójukban lelkesen meneteltek fel-alá. Az iskolába visszafelé menet sok kisdiák emlegette fel dicsőséges tavaszi hadjárat sikeres csatáit felidéző kisfilmet is, bátor korabeli huszárként vagy honvédként elképzelve magukat. Az ünnepi megemlékezés zárásaként az osztályok Petőfi Sándor szobra előtt egy-egy szál virággal és a szabadságharc hőseiért elmondott imával tisztelegtek.

Legutóbbi hírek
bottom of page