top of page

A Barmos György tér zöldítése közösen

Bár hírünk írásakor éppen az idei tél a legfagyosabb képét mutatja, a mi lelki szemeink előtt az iskolák melletti Barmos György tér már városunk egyik központi helyzetű zöld közösségi tereként tündököl. A MOL Zöldövezet Program felhívásán fellelkesedve egyesületünk, a SZÉP-KÖR Környezetvédelmi és Városszépészeti Egyesület pályázott, hogy egy nagyobb közösség igényeit kielégítő tér kialakításához támogatást nyerjünk. A pályázat alapvető célja a közösségi funkciójú zöld területek létesítése, fejlesztése és rehabilitációja. A pályázatban szereplő terület a Barmos György téri, iskola előtti közterület, annak zöldítése, sövénykerítés ültetése. A pályázat első fordulóján Egyesületünk továbbjutott. A második fordulós pályázati program kidolgozásába bevontuk a helyi közösséget. A közösségi tervezés folyamat részeként pályázati fórumot tartottunk 2018. február 15-én és 22-én a helyi lakosok részvételével. Jelen voltak szülők, tanárok, civil egyesületi tagok A pályázatban benyújtandó terveket, a program részletes koncepcióját így az érintettek vitatták meg. Véleményükkel, észrevételeikkel aktívan formálták az első elképzeléseket. Egyesületünk célja, hogy közös összefogással egy sokkal szebb, élhetőbb közösségi térré segítsük alakítani a mindenki számára használható parkot.
Legutóbbi hírek
bottom of page