Filharmónia

January 22, 2018

Iskolánk rendhagyó módon emlékezett meg 2018. január 22-én a Magyar Kultúra Napjáról. Az Aranyszöm Rendezvényházban a Szegedi Filharmonikusok Kamaratársulata varázsolta elénk hazánk zenei sokszínűségét. Fuvolán és fagotton magyar népdalok csendültek fel, majd összehasonlíthattuk más népek jellegzetes ritmusait a miénkkel. Megcsodálhattuk, hogy milyen virtuozitással lehet a zongorából hangokat előcsalogatni, valamint a dob „seprését” is élvezettel figyelhettük. A dallamok szárnyán bejártuk az egész Kárpát-medencét és képet kaphattunk az impresszionista zenei irányzatról is. Mindannyian felüdülve, gyönyörű zenei dallamokkal megajándékozva gondolunk erre a délutánra.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Legutóbbi hírek
Please reload

Szent László Katolikus Általános Iskola, Mórahalom