„Csillagok között fényességes csillag”

November 24, 2017

Szent Lászlóhoz kapcsolódó történelmi verseny receptje
(16 csapatra)
Lebonyolítás: november 24-én a Somogyi Károly Városi és Megyei Könyvtárban 
Hozzávalók: iniciáléval díszített versillusztráció (melyet rögtön állíts is ki a helyszínen, a gyermekkönyvtárban), előzetesen kiadott források alapos feldolgozása, történelmi háttértudás, gyorsaság és csipetnyi szerencse.
Elkészítés: a versenyzőket vesd alá lovagi tornához méltó próbáknak (családfaépítés, igaz/hamis, lovagi csörte, képfelismerés, képregénykészítés, a László-mondakörhöz kapcsolódó kérdések). Adj hozzá nagy adag jókedvet és küzdőszellemet, majd a feladatok elvégzése után némi süteményt és innivalót. Garantált a siker!
Eredmény: a SZÖveGelők (Márton Eszter, Gombár Bence, Szabó Márton) 9. helyezése és a Vízfakasztók (Pulai Laura, Tóth-Godó Benedek, Tóth-Godó Richárd) 4. helyezése (1 pontnyira a dobogótól).
Köszönjük a könyvtárnak a szervezést, jövőre megismételjük a recept Mátyás királyos változatát!

 


 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Legutóbbi hírek
Please reload

Szent László Katolikus Általános Iskola, Mórahalom