top of page

„Az én templomom” Kárpát-medencei vándorkiállítás

„Különös hely a templom. Éppen olyan épület, éppen úgy kőből, téglából, fából és vasból van, mint akármelyik másik ház. A magyar ember mégis a templom iránti tiszteletét fejezi ki, amikor ezt mondja rá: Isten háza! Valójában azonban nem Istennek van szüksége erre a házra, hanem az embernek. Nekünk van szükségünk arra, hogy legyen egy megszentelt hely és idő, ahol, és amikor elvonulhatunk e világon minden egyébtől, és egyedül annak szentelhetjük minden gondolatunkat és érzésünket, hogy itt az Istennel rendszeresen és ünnepélyesen találkozzunk. „ Színes színfoltja volt településünk életének, hogy november 5-től a mórahalmi Szent László Katolikus Templom adott otthont „Az én templomom” című országos rajzkiállításnak. A Szent László Katolikus Általános Iskola kisdiákjai ámulattal vegyes csodálkozással nézegették kortársaik alkotásait, a változatos technikai megoldásokat, kiválasztották kedvenceiket, és próbálták megjegyezni a képen látható templomok neveit, közben pedig megfogalmazódott bennük az elhatározás, hogy máskor ők is megpróbálkoznak hasonlóval.

Legutóbbi hírek
bottom of page