top of page

Márton napi lámpás felvonulás - 2017

„Novemberben Márton napján, liba gágog, sül a kályhán. Aki libát nem eszik, egész évben éhezik.” 2017. november 10-én Márton nap előestéjén Joó Balázs atya köszöntötte a mórahalmi templomban mindazokat, akik elfogadták a Szent László Katolikus Általános Iskola meghívását és eljöttek a Márton napi ünnepségre. Az idei tanévben már harmadik alkalommal szervezte meg az iskola a Márton napi műsort és lámpás felvonulást. A 2.b osztályos tanulók előadásában megelevenedett előttünk Szent Márton élete, majd a gyerekek és a vendégek lámpásaikkal tettek egy nagy sétát a város templomhoz közeli utcáin. Hálásan köszönjük a plébánia udvarán megrendezett libazsíros kenyeres lakomát és teát. Köszönjük szépen a szervezést és felajánlásokat a szülőknek. Nem utolsó sorban nagyon szépen köszönjük a 2.b osztályos tanulók színvonalas műsorát, a tanító nénik munkáját.

Legutóbbi hírek
bottom of page