Márton napi lámpás felvonulás - 2017

November 10, 2017


„Novemberben Márton napján, liba gágog, sül a kályhán. Aki libát nem eszik, egész évben éhezik.”
2017. november 10-én Márton nap előestéjén Joó Balázs atya köszöntötte a mórahalmi templomban mindazokat, akik elfogadták a Szent László Katolikus Általános Iskola meghívását és eljöttek a Márton napi ünnepségre. 
Az idei tanévben már harmadik alkalommal szervezte meg az iskola a Márton napi műsort és lámpás felvonulást.  A 2.b osztályos tanulók előadásában megelevenedett előttünk Szent Márton élete, majd a gyerekek és a vendégek lámpásaikkal tettek egy nagy sétát a város templomhoz közeli utcáin. 
Hálásan köszönjük a plébánia udvarán megrendezett libazsíros kenyeres lakomát és teát. Köszönjük szépen a szervezést és felajánlásokat a szülőknek.
Nem utolsó sorban nagyon szépen köszönjük a 2.b osztályos tanulók színvonalas műsorát, a tanító nénik munkáját.

 


 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Legutóbbi hírek
Please reload

Szent László Katolikus Általános Iskola, Mórahalom