Szegénység elleni küzdelem világnapja

October 17, 2017

Az ENSZ közgyűlése 1992 decemberében A SZEGÉNYSÉG ELLENI KÜZDELEM VILÁGNAPJÁvá nyilvánította október 17-ét. Itt hívták fel először a tagállamok figyelmét arra, hogy legalább ezt a napot szenteljék a szegénység elleni küzdelemmel kapcsolatos tevékenységeknek. Ehhez a felhíváshoz csatlakozott iskolánk is. Így tanulóink egy héten keresztül gyűjtötték a tartós élelmiszert az iskolában, s a világnapon mindezt elvitték a Caritas mórahalmi csoportjához. Ők fogják eljuttatni azokhoz a családokhoz, ahol a kis segítség is jól jön.

Nagyon szépen köszönjük a szülők felajánlásait, hogy évről évre támogatnak minket ebben a törekvésünkben is.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Legutóbbi hírek
Please reload

Szent László Katolikus Általános Iskola, Mórahalom