top of page

Rímbe szedett természet

Az Őszi Kulturális Fesztivál keretében nyolcadik alkalommal rendezte meg a ’Rímbe szedett természet’ versmondó versenyét az SZTE Füvészkert. A kezdeményezés az elmúlt években népszerű eseménnyé nőtte ki magát, amit az is bizonyít, hogy évről-évre nő a jelentkezések száma. Idén 15 általános iskolából és 2 gimnáziumból összesen 84 tanuló vállalkozott arra, hogy megossza kedvenc versét a zsűrivel és a hallgatósággal. Iskolánkat Pakai Csenge Zsófia, Gercsó Anna, Haumann Rudolf , Fábián Tamás, Chukwu Ifeoma Love, Oltványi Anna, Zentai Dániel Kristóf, Harangozó Eszter és Tóth-Godó Benedek tanulók képviselték. Tajti Gabriella (SZTE Kulturális Iroda vezetője), Gömöri Krisztián (színész) és Büky Beáta (színész, drámapedagógus) alkotta zsűri az alábbi versenyzőket díjazta diákjaink közül a 3-4-5. osztályosok korcsoportjában: 2. helyezett: Zentai Dániel (4.b.) 3. helyezett: Olványi Anna (4.a) A versenyzőknek kis ajándékkal kedveskedtek a szervezők, a helyezettek pedig füvészkerti ajándékcsomagot nyertek.“Köszönjük ezt a szép délutánt minden versenyzőnek, hiszen általuk ismét sok különleges, szívet melengető, a természet megannyi csodáját felvillantó költeménnyel lettünk gazdagabbak!”

Legutóbbi hírek
bottom of page