top of page

Zenei világnap

,, A zene az életnek olyan szükséglete, mint a levegő. Sokan csak akkor veszik észre, ha már nagyon hiányzik." Kodály Zoltán


Az UNESCO Nemzetközi Tanácsa, Yehudi Menuhin kezdeményezésére október 1-jét a ZENE VILÁGNAPJA rangjára emelte. Ez a nap a zeneművészet legnagyobb alakjaira emlékeztet, segíti a különböző kultúrák zenéinek jobb megismerését. Napjainkat keresztül-kasul átszövi a zene, a bölcsőtől a sírig elkísér minket, szerves része életünknek. A zene, ami az ember legősibb kifejezési formája, eszköze, amely ősibb, mint a nyelv. Még írni se tudott az emberiség, amikor a hang és a szó hatalmába kerítette. Létezése maga a csoda. Testetlen és mégis nélkülözhetetlen.

Iskolánk tanulóival, az Aranyszöm Rendezvényházban, 2017. október 3-án mi is megtapasztalhattuk mindezt. A Mórahalmi Alapfokú Művészeti Iskola meghívására hallgathattuk meg a Szeged Classic Trio koncertjét, mely igazán lélekemelő élményt nyújtott mindannyiunknak.

„A zene lelki táplálék és semmi mással nem pótolható. Aki nem él vele, lelki vérszegénységben él és hal. Teljes lelki élet zene nélkül nincs. Vannak a léleknek régiói, mely

ekbe csak a zene világít be." Kodály Zoltán

Legutóbbi hírek
bottom of page