Új iskola, új év, új remények

Egy új intézmény születését legalább olyan izgatott és reményekkel teli várakozás előzi meg, mint egy újszülöttét. Ezért örömmel jelentjük, megszülettünk! 2017. szeptember 1-től Szent László Katolikus Általános Iskola néven megkezdjük első önálló lépéseinket, melyhez sokan szavaztak nekünk bizalmat. Elsősorban alapítónk, a Szeged-Csanádi Egyházmegye, élén Kiss-Rigó László püspök úrral, és természetesen a fenntartói jogokat gyakorló Szent Gellért Katolikus Iskolai Főhatóság, valamint Mórahalom város vezetése, különös tekintettel Nógrádi Zoltán polgármester úrra, aki szívügyének tekintette, hogy a városnak legyen olyan oktatási intézménye is, ahol különösen fontos a gyermekek keresztény szellemben történő nevelése. A szívünknek legkedvesebb megerősítés pedig azoktól a szülőktől érkezett, akik a felmerülő nehézségek ellenére is bíztak bennünk, és abban, hogy gyermekeik jó kezekbe kerülnek. Intézményünkbe íratták legféltettebb kincseiket, gyermekeiket, és megerősítettek minket abban a hitünkben, hogy iskolánknak van létjogosultsága. A 2017/18. tanévben szeptember 1-jén 6 évfolyamon 198 kis- és nagydiák ül be az iskolapadokba. „Együtt erő vagyunk, szerteszét gyöngeség” Vass Albert gondolatait mi is magunkénak valljuk, hiszen valóban meggyőződésünk, hogy csak a szülőkkel, gyermekekkel és pedagógustársakkal összefogva tudunk majd továbbra is szeretetteljes légkört teremteni, és szép eredményeket felmutatni megújult intézményünkben. Ezért is gondoltuk azt, hogy a zökkenőmentes kezdést elősegítendő, az újonnan érkező nebulóknak és osztályfőnökeiknek 2017. augusztus 29-én Fecskenapot tartunk, ahol játékos feladatokon keresztül barátkozhatnak, és ismerkedhetnek meg egymással a gyermekek és tanítóik. Az előttünk álló időszakról gondolkodva sokat törtük a fejünket azon, hogy mi jellemzi majd leginkább első önálló tanévünket, és arra a megállapításra jutottunk, hogy talán egy afrikai szólás tükrözi leginkább jelen helyzetünket: „Sok kis ember, sok kis helyen, miközben sok kis dolgot megtesz, megváltoztathatja a világ arcát” Ezekkel a gondolatokkal kívánunk minden érintettnek áldott, és eredményes új tanévet.

Kovács Éva

Legutóbbi hírek