top of page

Élen járunk környezetünk megismerésében


Február végén négy alsós és négy felsős csapattal neveztünk a hódmezővásárhelyi Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola „Tegyünk együtt a Földért” környezetvédelmi levelezős versenyére. A verseny két részből állt. Az alsósokra feladatlap és egy, a csapat által kiválasztott védett madárfajt bemutató tájékoztató füzet készítése várt. A felsősök is feladatlappal kezdtek, majd hazánk nemzeti parkjait jelenítették meg kreatív technikákkal.

Negyedikeseink kimagasló eredménnyel zárták a versenyt. A 42 induló csapat közül első helyezett lett a Legjobb négyes csapatunk, melynek tagjai Császár-Putyi Viktor, Hajagos Hunor, Hódi Zétény, Vághy Viktor. Harmadik helyen végzett a Tudós nyuszik csapata: Balogh Anna, Kószó Emma, Kószó Zita, Szerencsés-Fekete Dorina. A megtisztelő negyedik helyen két csapatunk osztozott, az Aranycsapat és a Föld védelmezői. Csapattagok: Csóré András, Hódi Gergő, Pakai Bálint, Tandari Tamás, valamint Dóri Nikolett, Mészáros Noémi, Oláh Lili és Szekeres Liliána. Felkészítő tanítójuk Enginé Ábrahám Katalin.

Felsőseink is jól teljesítettek, a 33 csapatból álló mezőnyben derekasan helyt álltak. Kilencedik helyen végeztek a Környezetvédők, tagjai Bednár Bence, Csernák Gergő, Dobó József, Szűcs Endre 6.a. Tizennnegyedik lett az IQ Betyárok négyese: Bíró Bence, Fábián Tamás, Hódi Kornél, Tandari Ákos 5.a. Tizennyolcadik helyezett a Foltos szalamandrák csapata: Dudás Regina, Jakus Nóra, Savanya Krisztina, Szécsi Kendra 6.a. Az 5. a Kishangyái a huszadik helyen végeztek. A csapat tagjai Bálint Máté, Bata Noel, Hegedűs Zétény, Koncz Máté. Felsőseinket Borcsiczky Ágnes tanárnő készítette fel.


Gratulálunk tanítványainknak és felkészítőiknek!


Comments


Legutóbbi hírek
bottom of page