top of page

Ébredezik a természet, ébresztő kertészek!


Megérkezett a tavasz iskolánk kertjébe is. Előbújtak és már bimbóznak az ősszel elültetett nárciszok, jácintok, és az őshonos gyümölcsfacsemeték is duzzasztják rügyeiket.

A veteményesben előkészített ágyások várták a lelkes kiskertészeket, így március első hetében megkezdtük a tavaszi munkálatokat. Osztályaink napról napra szorgoskodtak. A másodikosok dughagymát ültettek, harmadikosaink borsót vetettek, a negyedikesek salátát ültettek, elsőseink apró répamagot szórtak az ágyásokba, majd pénteken az ötödikesek retket vetettek a kijelölt területükre. A munkálatok végeztével jól esett a tavalyi nyári napköziben készült barackbefőtt.

Reméljük, hamarosan visszatérhetünk a kertbe, és megcsodálhatjuk, gondozhatjuk az előbújt, apró növényeinket.


Comments


Legutóbbi hírek
bottom of page