top of page

Állt a bál az iskolában, farsangoltunk


A farsangi időszak kezdete január 6. vízkereszt, a vége pedig a nagyböjtöt megelőző húshagyó kedd éjfél, ami az idén február 23. Ezt az időszakot hagyományosan vidám mulatságok, bálok, lakomák, népünnepélyek jellemzik. Iskolánkban kicsik és nagyok mind-mind izgalommal telve, lelkesen készültek az ünnepségre. A hagyományoknak megfelelően minden osztály jelmezbe bújt. Különleges ez az év, Petőfi Sándor születésének 200 éves évfordulóját ünnepeljük. Ez alkalomból mi is tisztelegtünk emléke előtt, mivel a János vitézből kaptak témaköröket az osztályok. A délután folyamán ennek a remek műnek elevenedtek meg részletei. Voltak itt huszárok, bárányok, boszorkányok, tündérek, kísértetek, óriások, franciák, zsiványok és törökök is. Az osztályokon túl egyéni beöltözők is színesítették a mulatságot. A délutáni hangulatot tovább fokozta, hogy Bori néni moldvai táncokkal csábította a parkettre a kicsiket és a nagyokat. A délutánt tombolával és közös tortázással zártuk. Köszönjük a szülői munkaközösség és a szülők támogatását, hiszen idén is sikerült egy felejthetetlen farsangi délutánt rendeznünk.

Comments


Legutóbbi hírek
bottom of page