top of page

Állatok világnapján a Vadasparkban


"Van valami igazi, valami ősi, bölcs és gyönyörű az állat és az ember kapcsolatában" ( Tor Age Bringsvard)

Az állatok világnapjának gondolata egy 1931-ben tartott környezetvédelmi konferencia keretein belül került említésre Firenzében. Október 4-e egyben Assisi Szent Ferenc halálának emléknapja, aki azt vallotta, hogy mindent szeretnünk kell, ami körülvesz bennünket, akár élő, akár élettelen. Az ünnep célja, hogy az emberek felismerjék, hogy az állatokra szükségünk van, hiszen boldogabbá, gazdagabbá teszik a mindennapjainkat és akár segítőtársként vagy barátként is gondolhatunk rájuk. Iskolánk ennek alkalmából közösen ellátogatott a szegedi Vadasparkba, ahol különböző programok és foglalkozások vártak ránk. Az itt eltöltött nap alatt rengeteg élménnyel gazdagodhattunk.


Commentaires


Legutóbbi hírek
bottom of page